Czym różnią się męskie bransoletki od damskich?

We współczesnej modzie czasami trudno jest rozpoznać, czy danego modelu należy szukać na dziale męskim czy damskim. Sukcesy święci bowiem uniseks oraz zapożyczenia z szaf partnerów.

Bransoletki męskie – ogólna charakterystyka

Męskie bransoletki od modeli damskich obecnie różnią się zasadniczo wielkością. Przeciętnie mężczyźni posiadają bowiem większy obwód nadgarstka, bransoletka musi być więc dłuższa. Na tym różnice się jednak właściwie kończą. Oczywiście są modele typowo damskie i dziewczęce – z kwiatkami, brokatem itp., ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zakładali je również panowie.

Do czego pasuje męska bransoletka?

Do wszystkiego. W zależności od modelu męskie bransoletki pasują właściwie do wszystkich stylizacji. Zarówno codzienny luźny styl, jak i garnitury polubią się odpowiednio dobranymi męskimi bransoletkami. Do jeansów i białego T-shirtu pasować będą właściwie wszystkie modele. Męska bransoletka ze skóry doda rockowego charakteru, taka z koralików – wakacyjnego luzu, a srebrna z łańcucha nieco elegancji.

Gdzie szukać męskich bransoletek?

W zależności od wymarzonego modelu poszukiwania można rozpocząć w sklepach z ubraniami, u jubilerów lub w internecie. bransoletki męskie w swojej ofercie ma wielu producentów. Modele casualowe, boho, skórzane znaleźć można w sieciówkach lub u rękodzielników, takie z metali szlachetnych – u jubilerów. Ogromny wybór męskich bransoletek można znaleźć w sklepach internetowych. Decydując się na zakup przez internet warto jednak zmierzyć obwód nadgarstka i sprawdzić, czy wybrana bransoletka będzie pasowała.

Wiele ciekawych modeli męskich bransoletek znajduje się na Marko.pl.