Zegarki Certina – krótka historia najwyższej jakości

Zegarki Certina z Marko nie bez powodu cieszą się świetną opinią użytkowników i znawców sztuki zegarmistrzowskiej. Produkty tej szwajcarskiej marki wyróżnia trwałość i niezawodność oraz ponadczasowy styl. Marka produkuje zegarki od ponad 130 i w tym czasie zdobyła wiele prestiżowych nagród. 

Początki zegarków Certina

Historia marki sięga roku 1888, kiedy to Adolf i Alfred Kurth zaczęli produkować najwyższej jakości mechanizmy i podzespoły. Wkrótce rozszerzyli swoją działalność o produkcję całych zegarków, które od 1906 nosiły sygnaturę Grana. Dbałość o najwyższą jakość zegarków szybko zaowocowała prestiżowymi nagrodami – najpierw na targach w Mediolanie w 1906 roku, następnie w 1910 roku w Brukseli i w 1914 roku w Bernie. A to dopiero początek sukcesów marki, która podczas 50-lecia działania firmy, w 1938 roku, otrzymała znaną nam dziś nazwę – Certina.

Innowacyjne mechanizmy i oryginalne rozwiązania źródłem sukcesu marki

Wkrótce twórcy marki zaczęli stawiać na innowacje. W 1936 roku wyprodukowali pierwszy mechaniczny zegarek cyfrowy. W 1959 po raz pierwszy firma zaprezentowała rozwiązanie Double Security, stosowane i cenione do dziś. Składa się na nie super trwałe, odporne na zarysowania szafirowe szkiełko, system solidnych uszczelek i wzmocnione zamknięcie obudowy. Zegarek Certina zaopatrzony w system DS został przetestowany w czasie wyprawy na Dhaulagiri w Himalajach w 1960 roku, gdzie udowodniono niezawodność zegarków z systemem DS w ekstremalnych warunkach.