Pierścionek na zaręczyny – na co zwrócić uwagę?

pierścionek zaręczynowy brylant

Mężczyzna wybierając pierścionek na zaręczyny stoi przed dużym wyzwaniem. Pierścionek musi spodobać się przyszłej narzeczonej, musi pasować do biżuterii, którą posiada oraz musi mieć odpowiedni rozmiar. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy, by był idealny?

Kolor złota
Wybierając kolor złota pierścionka zaręczynowego trzeba zwrócić uwagę, jakiej biżuterii przyszła narzeczona nosi najwięcej. Czy jest to żółte złoto, białe, czy może mieszane.

Jeżeli kobieta często nosi srebro jest to sugestia by pierścionek na zaręczyny wybrać z białego złota. Zaręczynowe pierścionki w dwóch kolorach będą świetnie sprawdzały się dla pań, które równie często noszą srebro jak i złoto.

Fason pierścionka
W tym przypadku również należy zwrócić uwagę jaką biżuterię na co dzień nosi przyszła narzeczona. Dla pań, które wolą biżuterię delikatną idealnym wyborem będzie pierścionek na zaręczyny, który ma centralnie umiejscowione oczko. Wybierając klasyczny wzór można mieć pewność, że pierścionek na zaręczyny przez długie lata będzie wyglądał elegancko i modnie.

Dla kobiet, które lubią bardziej oryginalną biżuterię idealne będą pierścionki zaręczynowe o bardziej wyszukanych, odważniejszych kształtach. Zaręczynowe pierścionki z fantazyjną szyną, czy wieloma kamieniami mogą okazać się idealnym wyborem.

Ach te kamienie!
Ogólnie wiadomo, że najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty. Można jednak rozważyć inne rodzaje kamieni, takie jak szafir, rubin, czy szmaragd, które są równie piękne.