Kolczyki dla dzieci – kiedy i jakie?

Kolczyki dla dzieci dla wielu osób są tematem kontrowersyjnym. Są zwolennicy i przeciwnicy przekłuwania uszów dzieciom. Toczą się liczne dyskusje, kiedy jest ten odpowiedni czas na to. Masz zamiar przekłuć dziecku uszy? Zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii, dotyczących tego.

Odpowiedni wiek.

Istnieją dwie podstawowe „szkoły”, mówiące o tym. Według niektórych mam najlepiej jest przekuć dziecku uszy jeszcze w wieku niemowlęcym. Uważają, że dziecko łatwiej to wtedy toleruje, nie pamięta bólu, niepotrzebnie nie dotyka uszka. Kontropinię mają osoby, które wolą poczekać z tą decyzją do momentu, aż dziecko  samo będzie mogło wyrazić swoją opinię. Według nich to właśnie niemowlaki są bardziej narażone na np. naderwanie ucha poprzez swoje nieskoordynowane ruchy.

Trudno jest polemizować z osobami, które mają jasno sprecyzowany cel. Niewątpliwym jest jednak to, że dobrze, aby decyzja o kolczykach została podjęta przez dziecko, to w końcu jego ciało. Niczego dziecku nie ubędzie, jeśli przekłuje uszy np. w wieku 5-6 lat.

Jakie wybrać kolczyki dla dziecka?

Samodzielna decyzja dziecka o przekłuciu uszów jest zazwyczaj podyktowana tym, iż dziecięce kolczyki mają wiele wzorów, są kolorowe, przyciągają wzrok. Czy dobrym pomysłem jest w takim razie sięganie po plastikowe kolczyki, dostępne za parę złotych? Pamiętajmy, że przekłute ucho to rana, która wymaga odpowiedniego traktowania. Przede wszystkim musimy wiedzieć, by użyć takich kolczyków, które nie będą nadmiernie wchodziły w reakcję z nią. Najlepiej wybierać te kolczyki dla dzieci Marko, które są zrobione z metali szlachetnych.