Jak dobrać kolczyki srebrne do kształtu twarzy?

Biżuteria, nazywana kolczykami srebrnymi to ponadczasowy trend. Zawsze będą modne. Przyciągają wzrok i są doskonałym dodatkiem do każdej stylizacji. Jednak warto wiedzieć, jak dobrać je do kształtu twarzy, aby zawsze wyglądać perfekcyjnie. Oto kilka rad.

Twarz owalna – charakteryzuje się regularnymi rysami. Spokojnie można sobie pozwolić na duże, geometryczne wzory, które zwracają uwagę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć również klasyczne, delikatne kolczyki srebrne. Podkreślą idealne proporcje twarzy.

Twarz kwadratowa – wyróżnia ją szeroka żuchwa oraz czoło. Najlepiej sprawdzą się kolczyki, które złagodzą rysy. W tym przypadku warto zdecydować się na długie, o kształcie owalnym lub łezki oraz kule. Niewskazane są kwadraty i prostokąty.

Twarz trójkątna/ serce – cechą charakterystyczną jest spiczasty podbródek i wyraźnie zarysowane kości policzkowe. W tym przypadku chodzi o uzyskanie bardziej regularnych rysów twarzy, dlatego warto założyć kolczyki długie, które będą zakończone dużym elementem np. kulą na wysokości podbródka. Odpowiednie są również te o trójkątnym kształcie.

Twarz okrągła – należy wybierać taką biżuterię, która optycznie wysmukli twarz. Warto tutaj zdecydować się na założenie długich kolczyków srebrnych w kształcie prostokątów lub kwadratów. Możemy również nosić krótkie, ale tylko takie, które mają przedłużane elementy. Klasyczne wkrętki nie koniecznie dobrze się sprawdzą.