Pierścionek z szafirem – szczególny wybór

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi to doskonały prezent na szczególne okazje. Taką biżuterię wybiera się także by przypieczętować zaręczyny. Najczęściej na tę okazję wybierany jest pierścionek z brylantem lub innym kamieniem szlachetnym, np. szczególnie pięknie prezentuje się pierścionek z szafirem otoczonym diamentami wykonany z białego złota.

Szafir- kamień o szczególnej symbolice

Symbolika szafiru od wieków pozostaje niezmienna i bardzo dobrze wpisuje się w okazję jaką są zaręczyny. Kamień ten jest symbolem wierności, czystości i skromności, czyli cechą według tradycji powinna posiadać przyszła panna młoda. Zaręczynowy pierścionek wysadzany szafirem otrzymała między innymi Kate Middleton.

Szafirowi przypisuje się nawet magiczne moce, uznawany jest za kamień nieśmiertelności i wiecznej młodości. Ponadto ma on pomagać leczyć m.in serce, skórę i nerki.

Szafir- dlaczego jest taki cenny?

Szafir zaraz po diamencie jest najtwardszym naturalnie występującym kamieniem. Może przybierać różne odcienie niebieskiego i nie tylko, a za jego barwę odpowiadają tytan i żelazo. Za najcenniejsze okazy uznaje się właśnie te tradycyjnie niebieskie szafiry, najlepiej w odcieniu przypominającym płatki bławatka.

Cena takiego kamienia z którego później powstanie naszyjnik bądź pierścionek z szafirem zależy m.in. od rozmiaru, koloru oraz przejrzystości. Najbardziej cenione okazy zostały wydobyte w Birmie i Kaszmirze, ale wydobywa się je także na Sri Lance czy Madagaskarze.